Frequently Asked Questions

Q? Dış cephe uygulamalarında hangi marka veya sistemleri kullanmaktasınız?

A.

Proje şartnamesinde özellikle belirtilen bir marka olmadığı taktirde, Çuhadaroğlu Aluminyum tercihimiz olmakla birlikte Asaş Aluminyum, Sistem Aluminyum, Tema Aluminyum veya Saray Aluminyum'a ait sistemleri kullanmaktayız. Kaplama sistemleri olarak seramik malzemede Kale Seramik ürünlerini, kompozit malzemede Asaş Aluminyum ve Saray Aluminyum markalarını, kompakt laminatta ise ithal markaları tercih etmekteyiz.

Q? Özellikle önerdiğiniz dış cephe kaplama malzemesi nedir?

A.

Tüm cephe kaplama malzemeleri doğru detay ve iyi işçilikle uygulandığında ve yeterli ısı ve diğer gerekli yalıtımlar sağlandığında amacınıza hizmet edecektir. Fakat, uzun ömürlülük, kolay temizlenebilirlilik, dayanıklılık gibi bir çok yönden artısı olan Kale Sinterflex kaplama malzemesini tavsiye edebiliriz.

Q? Dış cephe kaplama malzemesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

A.

Eğer söz konusu bina dış cephe kaplaması ise maliyetlerden öte birçok önemli faktörleri de beraberinde değerlendirmekte fayda vardır. Kaplamanın sadece görsel etkisinden ziyade uzun ömürlü olması, dış etkenlere karşı dayanıklı olması, yalıtım değerlerinin yüksek olması gibi faktörler oldukça önem arzetmektedir.

Q? Hangi dış cephe kaplama malzemesi daha ekonomiktir?

A.

Dış cephe kaplamadaki birincil amaç sadece ısı yalıtımı sağlamak ise en ekonomik çözüm mantolama olacaktır. Fakat yapıya; mimari kimlik, görsel zenginlik ve özellikleri mantolamayla kıyas kabul etmeyecek düzeyde artılar kazandırmak istiyorsak ucuzdan pahalıya doğru,  kompozit panel- sinerflex - kompakt laminat sıralaması doğru olacaktır.

Q? Yapmış olduğunuz uygulamaların garanti süreleri nedir?

A.

Yapmış olduğumuz uygulamaların niteliğine göre garanti süreleri değişkenlik arzetmektedir. Kullanılan yapı malzemelerinin sertifikaları ve garanti sürelerilerini içeren belgeler sizlere tarafımızdan verilecektir. Bununla birlikte uygulamaların niteliği ve kapsamına göre garanti süreleri ve teknik destek hizmeti tarafımızdan ayrıca verilmektedir.

User Login

Ihlamurkuyu Mah. Mine Sok. No: 2/4 Ümraniye/İSTANBUL  t :+90 216 6100994  f :+90 216 6100640  m: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.