PSG Cephe Sistemleri

PSG ( Point Supported Glass ) Cephe Sistemi, cephe taşıyıcı sisteminin cam veya çelik taşıyıcı elemanlardan oluşmasına imkan veren ve camların paslanmaz spider ve rotiller ile noktasal mesnetlenerek cam cama ve genellikle şeffaf bir görüntü yakalama tekniğinidir.  Bu detay özelliği ile daha geniş açıklıkların transparan cephe olarak tasarlanmasına imkan vermektedir.Cam taşıyıcılı sistemde,ana  taşıyıcılar temperlenmiş, dayanıklılığı yüksek cam kolonlardan oluşmaktadır.

Teknolojinin mimariye etkilerindeki önemli  kazanımlarından biri olan PSG Cephe, özellikle binaların karakterini yansıtan giriş cephelerinde, saçak ve rüzgarlıklarda, iç mekan çözümlerinde sıkça tercih edilmektedir. Saydamlığın önemli olduğu mekanlarda öncelikli tercih nedenidir. Farklı dizayn edilmiş taşıyıcı sistemler kullanılarak çarpıcı mimari tasarımların oluşturulmasında PSG Cephe sınırsız çözümler sunmaktadır.

Vitrin, Showroom gibi görselliğin öncelikli olduğu mekanların cephelerinde, yüksek açıklıklı cephelerde, ışıklıklarda ve giriş kanopilerinde de sıkça kullanılmaktadır. Cama tespit edilen paslanmaz rotüllerin paslanmaz spiderlara civata ve somunlar yardımıyla bağlanması ile detay tamamlanmaktadır. PSG Cephe Sistemi, yapılara ayrı bir mimari değer ve kimlik kazandırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ihlamurkuyu Mah. Mine Sok. No: 2/4 Ümraniye/İSTANBUL  t :+90 216 6100994  f :+90 216 6100640  m: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.